Közel volt a nagy bravúrhoz a Loki, de kicsúszott a kézből a győzelem

A Dunaújváros házigazdaként négygólos hátrányban volt a szünetben a Debrecennel szemben, végül azonban négygólos győzelmet aratott.

Jól játszott, de a hajrában alulmaradt a Loki a Kohász otthonában - Fotó: dvsckezilabda.hu

Jól játszott, de a hajrában alulmaradt a Loki a Kohász otthonában – Fotó: dvsckezilabda.hu

Dunaújvárosban négy góllal kikapni nem szégyen. Ám ha ehhez hozzátesszük, hogy a szünetben még négy góllal vezetett a Loki, akkor okkal lehet bosszús a debreceni drukker. A fejér-megyei városban az idei bajnokságban még egyetlen vendégcsapat sem tudott nyerni, pedig a Fradi is vizitált már itt. A DVSC-TVP közel állt a bravúrhoz, de kiszúszott a kézből a győzelem.

A betegség miatt hiányzó Bobana Klikovac és Víg Vivien nélkül lépett pályára a DVSC-TVP. Az első félidő olyan volt, mint egy valóra vált álom: remekül játszott a Loki, s ennek megfelelően négygólos előnnyel térhetett pihenőre.

A folytatásra alaposan feljavult a Kohász, s talán a kőkemény hazai védekezés miatt több mint tíz percig nem tudott gólt szerezni a vendég hajdúsági társulat. Emberelőny, büntető maradt kihasználatlanul, így nem csoda, hogy fordítottak a vendéglátók. A Loki továbbra is jól harcolt, benne volt a bravúr a meccsben, ám a hazai pálya sokat számított ezen az estén.

A mutatott produkció mindenképpen biztató, mégis maradhat bennünk hiányérzet, hiszen nagyon közel járt a DVSC a bravúrhoz, a hazai pályán ebben a szezonban veretlen Dunaújváros legyőzéséhez.

Dunaújvárosi Kohász KA – DVSC-TVP 28-24 (14-18)
Dunaújváros, 800 néző. Játékvezetők: Horváth P., Marton
DKKA: Oguntoye – AZARI 4, KOVÁCS ANNA 7, BULATH 6 (3), Takács D. 1, Triscsuk 2 (1), Vincze 4. Csere: TRIFFA (kapus), SZALAI B. 4, Horváth B., Hajtai, Kamper. Edző: Dravko Zovko
DVSC-TVP: HORVÁTH-PÁSZTOR – Slakta 1, GARBUZ 6, KARNIK SZ. 4, Deszpotovics, KUDOR 7 (1), Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Sirián 1, Siska 1 (1), Varsányi 1, Marincsák, Szilágyi Á. 1. Edző: Tone Tiselj
Az eredmény alakulása.
5. p.: 2–1. 16. p.: 6–9. 25. p.: 13–12. 40. p.: 19–18. 46. p.: 23–19. 59. p.: 27–22
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/2