Nem vallott szégyent a BL-szereplő Pick otthonában a Kőnig-Trade

A Mol-Pick Szeged 38–30-ra győzött hazai pályán a Balmazújváros ellen a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A szegedi csapat vasárnap a BL-ben a dán Koldingot látja vendégül, amelyet a Veszprém korábbi vezetőedzője, Carlos Ortega irányít.

21. forduló
Mol Pick Szeged – Kőnig Trade Balmazújváros      38–30 (19–14)
Szeged, 500 néző, játékvezető: Nagy F., Túróczy.
Szeged: Wyszomirski – PARRONDO 5, Fekete B., BOMBAC 5 (2), ZUBAI SZ. 4, Thiagus Petrus 3, Källman 1. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, GARCÍA 5, Ancsin 3, Vranjes 2, R. Prodanovics 3, CSURUVIJA 5 (3), Mindegía 2.
Edző: Carlos Pastor
Balmazújváros: Paul – Balda 3, Morva Z., Korsós Á., Balázs, Lazic 2, Kekezovics 2 – csere: Pajkó (kapus), István 2, HANTÁK 5 (1), Vranac 1, OLÁH G. 3 (1), PÉREZ 5, Temesvári 3, HORVÁTH D. 4, Tomic.
Edző: Füzesi Ferenc

Az eredmény alakulása.
3. perc: 3–0. 8. p.: 5–2. 14. p.: 9–5. 20. p.: 13–8. 26. p.: 15–11. 33. p.: 19–17. 40. p.: 24–20. 48. p.: 30–24. 53. p.: 32–26. 57. p.: 36–28

Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 2/2

Carlos Pastor: – Bosszús vagyok a sok kapott gól miatt. Már az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést. Előnyünk akkor nőtt, amikor az öt plusz egyes védekezésre váltottunk.
Füzesi Ferenc: – Az első tíz perc megilletődöttsége után a mérkőzés jó részében egyenrangú ellenfelei voltunk a fontos BL-mérkőzés előtt álló Szegednek.