Négy gólt szúrt a Tüskecsarnokban a MAC a debreceni hokisok kapujába

Legutóbb egy hete találkozott egymással a két csapat, Debrecenben a hazaiak egy harmadon keresztül tudták tartani a MAC-ot, amely végül 7-1-re nyert. Nagy kérdés volt a mostani meccs előtt, hogy a hajdúsági hokisok a Miskolcon aratott váratlan, de nagyon értékes diadalt (2-1) képesek-e megismételni a Tüskecsarnokban, ahol még csak a Miskolcnak és a Fehérvárnak sikerült nyernie, a többiek maximum egygólos vereségekig jutottak.

Most sem sikerült nyerni a MAC ellen - Fotó: jegkorongblog/ Manases István

Most sem sikerült nyerni a MAC ellen – Fotó: jegkorongblog/ Manases István

A DHK még idáig sem, hiszen a MAC ellen a fővárosban játszott eddigi egyetlen meccsükön 5-2-re kikaptak, két hónappal ezelőtt.

Ezúttal sem sikerült nyerni – sőt: még gólt ütni sem. A házigazdák az első harmad hajrájában két gólt rámoltak be a debreceni kapuba, a folytatásban még egyet-egyet, így négygólos győzelemmel zárták a találkozót, s tartják a lépést a listavezető miskolciakkal. A hétfő esti meccsről sokat elmond a statisztika: a fővárosiak háromszor annyi lövést zúgattak az ellenfél kapujára, mint a debreceniek…

Pénteken a DVTK Jegesmedvék látogat Debrecenbe (18 óra), vasárnap Fehérvárott játszik a DHK (17), kedden pedig a Ferencváros vendégeként próbálkozik a pontszerzéssel a debreceni jégkorongcsapat (19).

MAC Budapest – Debreceni Hoki Klub 4-0 (2-0, 1-0, 1-0)
Tüskecsarnok, 350 néző, játékvezetők: Kincses, Németh, Soós, Kis-Király.
DHK: Vay – Hetényi, Kovács B., Vincze, Dancsfalvi, Vaszjunyin – Kunajev, Popkov, Hári, Könczei, Kozlovszkij – Csíki, Wéber, Saluga, Kaszkov, Trosin – Tanka, György, Godó, Izsák. – Edzők: Jevgenyij Muhin és Igor Razov.
Gólok: Hayes (17.), Quinn (20.), McDonald (25.), Klempa (50.)
Kiállításpercek: 0, illetve 8 perc (+10 perc fegyelmi: Trosin)
Kapura lövések: 52, illetve 17