Európa-bajnok és így olimpiai résztvevő a női pólóválogatott!

Magas színvonalú, az utolsó pillanatig kiélezett kontinensbajnoki döntőben a magyar női vízilabda válogatott 9-7-re nyert Hollandia ellen, s 1991 és 2001 után ismét Európa-legjobbja lett. Az aranyérem egyben azt is jelenti, hogy Bíró Attila szövetségi kapitány csapata kvalifikáció nélkül, egyenes ágon kiharcolta a riói nyári olimpiai játékokon való részvételt. A magyar női vízilabda válogatott utoljára a 2005-ös világbajnoki cím idején szerzett elsőséget világversenyen.

Magyar aranyöröm - MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Magyar aranyöröm – MTI Fotó: Koszticsák Szilárd

Csapatunk lőtte az első gólt, s 2-1-re majd 3-2-re is vezetett, ám a hollandok mindog egyenlítettek, s egy alkalommal fordítani is tudtak (5-6). A második és a harmadik negyedben is a záró sípszó előtti másodpercben lőttek gólt a németalföldiek, ám mindkétszer tudtzunk egyenlíteni. 7-7 után pedig a center Tóth Ildikó két remek góljával sikerült ismét előnybe kerülnünk, s e kétgólos fórt megőrizve aranyérmet nyernünk.

Magyarország – Hollandia 9-7 (3–3, 1–2, 3–2, 2–0)
Belgrád, 2000 néző. Vezette: Naumov (orosz), Putnikovics (szerb)
Magyarország: GANGL – Antal 1, Keszthelyi, Garda, BUJKA 2, KISTELEKI H. 2, Szücs G. – csere: Kasó (kapus), Takács O. 1, TÓTH I. 2, Czigány D., Illés A. 1, Csabai
Hollandia: Aarts – Van der Sloot 1, Megens 1, Klaassen, Sevenich, SMIT 2, Stomhorst – csere: A. Genee, Nijhuis, D. GENEE 3, Van der Molen, Van Toorn
Gól – emberelőnyből: 8/4, ill. 11/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/0
Kipontozódott: Klaassen (21. p.), Megens (26. p.), Antal (31. p.), Stomphorst (32. p.)